نوشته‌ها
لیست نوشته ها
جستجو

پنج‌شنبه - ۲ شهریور ۱۳۹۱

چند بار پیش آمده که دیده‌ام دوستانی «احمد غلامی» را با «احمد غلامی» اشتباه می‌گیرند! چندین ایمیل هم داشته‌ام که از من درباره‌ی مطالب احمد غلامی در سایت «هزار کتاب» پرس‌وجو می‌کرده‌اند، یا به این مطالب ارجاع می‌داده‌اند. البته شاید این پرسش، یا این اشتباه، برای شما هم پیش آمده باشد. موضوع فقط یک تشابه اسمی‌ست. برای این‌که سو‌ء‌تفاهم‌ها برطرف شوند، من مسئله را با احمد غلامی خودمان (داستان‌نویس و سردبیر سابق شرق) مطرح کردم و قرار شد توضیحی درباره‌ی این ماجرا بنویسم.

دنیای ادبیات و روزنامه‌نگاری دو نفر با نام احمد غلامی دارد؛ یکی هم‌آن روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی قدیمی، سردبیر سابق روزنامه‌ی شرق، و نویسنده‌ی کتاب‌هایی مثل «آدم‌ها» (برنده‌ی جایزه‌ی گلشیری)، «جیرجیرک،» «کفش‌های شیطان را نپوش،» «تذکره‌الانسان،» «فعلن اسم ندارد،» «تو می‌گی من اونو کشتم؟» و ... این احمد غلامی هم‌آن احمد غلامی معروف است که عکس‌اش را هم می‌بینید.

احمد غلامی

دوست نازنین دیگری هم هست که «احمد غلامی» نام دارد و در وب‌سایت «هزار کتاب» و سایت‌های دیگر مطالب طنزآمیز و جز آن می‌نویسد. این عزیز فقط با احمد غلامی تشابه اسمی دارد. احمد غلامی ما (سردبیر سابق شرق و نویسنده) به‌ندرت در اینترنت مطلبی منتشر می‌کند و اگر هم بکند، یا هم‌راه با عکس است، یا از موضوع و جنس نوشته کاملن مشخص است که قلمی اوست.
بنابراین، درنظر داشته باشید مطالبی که در سایت‌ها با نام «احمد غلامی» می‌خوانید نوشته‌ی «احمد غلامی» نویسنده و روزنامه‌نگار نیست، بل‌که نوشته‌ی دوست عزیز دیگری‌ست که با آقای غلامی تشابه اسمی دارد.

به هر حال، آرزو می‌کنم هر دو احمد غلامی زنده باشند و قلم‌شان مستدام، هم احمد غلامی ما، هم احمد غلامی آن‌ها! خبر دست اول هم این‌که احمد غلامی ما دو تا کتاب تازه در دست نشر دارد که به‌زودی در اختیار مخاطبان قرار خواهند گرفت.


امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 4 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
http://www.ketablog.ir/blogs/blog.php?code=226
دیدگاه‌
<< صفحه بعدی ۰۱ صفحه قبلی >>
ایران شناس
پنج‌شنبه - ۲۳ شهریور ۱۳۹۱
یک احمد غلامی اول هم هست که پسز خوبی است وآزارش به مورچه هم نمی رسد من ضمانتش را می کنم دانشجوی دکتری است و آدرس وبلاگش را هم می گذارم
http://referenc.blogfa.com/
امکانات: Email Website

رضا مرتضوی
یک‌شنبه - ۵ شهریور ۱۳۹۱
درود

مجموعه شعر رودئو اثر رضا مرتضوی برنده‌ی جایزه‌ی شعر خبرنگاران و جایزه‌ی ادبی خیام ، توسط انتشارات مروارید منتشر شد . لطفا برای كسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب سایتی كه در همین كامنت گذاشته شده مراجعه كنید . روز خوش .
امکانات: Email Website

حجت
شنبه - ۴ شهریور ۱۳۹۱
احمد غلامی دوم، احمد غلامی مهرآبادی است. طراح گرافیک است و در دو زمینه ی طنز و نقد تجسمی به طور توامان فعالیت می کند. طنزهایش بیشتر در سایت هزارکتاب منتشر می شوند. جوان است و بسیار خوش مشرب. قلم توانایی هم دارد احمد غلامی مهرآبادی! زنده باشند این احمد و آن احمد.
امکانات: Email Website

حسین
جمعه - ۳ شهریور ۱۳۹۱
smile
امکانات: Email Website

ثبت نظر
برای ثبت نظر جدید در ارتباط با نوشته فرم زیر را کامل کنید.
وارد کردن مواردی که با علامت v مشخص شده‌اند الزامی است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونیک:
سایت اینترنت:
نظر شما: v
 :artist: :biggrin: :bowl: :cry: :dizzy: :mad: :nono: :pirate: :sad: :shocked: :sick: :smile: :tongue: :uhh: :wacko: :wink: :yinyang:

نظر خصوصی
در صورت انتخاب این گزینه، نظر بصورت خصوصی ثبت خواهد شد و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده خواهد بود.
تاییدیه: v
برای تایید اطلاعات فرم متن داخل تصویر را مجددا وارد نمایید.

 
نوشته‌های مرتبط

RSS 2.0

javied1364@gmail.com

امکانات
خبرنامه سایت
گزارش‌ها
مطالب سایت
نوشته ها: ۲۸۰
نظرات: ۹۸۳
دنبالکها: ۰
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۲۶۸۱۳۳۵ صفحه
مشاهده امروز: ۱۰۸۸ صفحه
بیشترین مشاهده:
جمعه - ۴ فروردین ۱۳۹۶
تعداد: ۲۶۶۷۴ صفحه
بازدید همزمان
در حال حاضر: ۳ نفر
بیشترین بازدید همزمان:
چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد: ۳۶۱ نفر
مراجعه به: