نوشته‌ها
لیست نوشته ها
جستجو

شنبه - ۲۹ اسفند ۱۳۸۸

هنکدر روزهای اخیر، انتشارات «کتاب پنجره» جلد هجدهم از مجموعه‌ داستان‌های «هنک سگ گاوچران» نوشته‌ی «جان. آر. اریکسون» را هم به بازار فرستاده است. این کتاب «پرونده‌ی گاودزد نیمه‌شب» نام دارد. هنک یک سگ بازی‌گوش و احمق است که در مزرعه‌ای در منطقه‌ی غرب تگزاس زنده‌گی می‌کند. هنک خود را «فرمان‌ده‌ی حفاظت مزرعه» و سگی باهوش و جذاب می‌داند، اما در اصل یک سگ دست و پا چلفتی و بی‌مغز است که مدام خراب‌کاری به بار می‌آورد و باعث دردسر می‌شود! در هر کتاب یک اتفاق جدید را که در مزرعه رخ داده از زبان هنک می‌خوانیم، اتفاقاتی که باعث می‌شود هنک وارد ماجرا بشود و به خیال خود سعی در حل پرونده داشته باشد! و البته پیداست که اغلب شیرین‌کاری می‌کند و نه تنها کمکی به حل قضیه نمی‌رساند بل‌که مشکلات جدیدی نیز به بار می‌آورد! این روایت‌ها آن‌قدر بامزه‌اند که بعید است با خواندن یک جلد از این کتاب‌ها وسوسه‌ی خواندن باقی جلدها رهای‌تان کند و بتوانید از لذت خواندن آن‌ها چشم‌پوشی کنید. سری کتاب‌های هنک ظاهرن برای نوجوانان نوشته شده، اما، برخلاف آن‌چه در نظر اول به نظر می‌رسد، بزرگ‌سالان مخاطبان اصلی آن هستند.

«پرونده‌ی گاودزد نیمه‌شب» را می‌توان یکی از به‌ترین و خواندنی‌ترین کتاب‌های سری هنک دانست. ماجرای این کتاب دزدیده‌ شدن دام‌ها در نیمه‌شب از چراگاه مجاور مزرعه‌ی محل زنده‌گی هنک است. این چراگاه متعلق به «عمو جانی»ست. عمو جانی دیگر یک گاوچران جوان نیست و نمی‌تواند شب را به کمین بگذراند و مچ گاودزدها را بگیرد. این است که به مزرعه‌ی هنک می‌آید و از کابوی‌های جوان صاحب آن‌جا، یعنی «اسلیم» و «لوپر،» تقاضای کمک می‌کند. اسلیم چادر و وسایل مورد نیاز را برمی‌دارد و با هنک راهی چراگاه می‌شوند تا آن‌جا اردو بزنند و منطقه را زیر نظر بگیرند. این آغاز یک سری ماجرای بامزه و جذاب است که نهایتن به حل معما ختم می‌شود.

برخلاف بسیاری از جلدهای هنک، در «پرونده‌ی گاودزد نیمه‌شب» هنک موفق می‌شود، در کنار گند زدن‌های بی‌پایان‌اش، یک کار مفید واقعی انجام بدهد! او به موقع اسلیم را خبر می‌کند تا سراغ گاودزد برود و او را گیر بیاندازد. هم‌این نکته، جذابیت مضاعفی به جلد تازه‌ی سری هنک داده و آن‌را شیرین‌تر کرده است.

کتاب‌های هنک آن‌قدر خوش‌خوان‌اند که می‌توانید ـ مثل من! ـ شب‌ها پیش از خواب یکی از جلدهای آن را دست بگیرید و یک ساعته تمام‌اش کنید و با لب‌خند به خواب بروید. خلاصه، اگر هنوز از فنزهای هنک نیستید، توصیه می‌کنم هر چه زودتر به باشگاه طرف‌داران این سگ بوگندوی دوست‌داشتنی بپیوندید و از مطالعه‌ی ماجراهای آن لذت ببرید. کتاب‌ها همه به‌طور جداگانه قابل مطالعه‌اند و می‌توانید خواندن این سری کتاب‌ها را از هم‌این کتاب «پرونده‌ی گاودزد نیمه‌شب» آغاز کنید.

راستی، یک خبر داغ داغ! «فرزاد فربد» عزیز ـ مترجم سری هنک ـ در وبلاگ‌اش خبر داده جلد نوزدهم مجموعه‌ی هنک، که «نره‌گاو شاخ‌قلابی» نام دارد، هم چاپ شده و ـ فعلن ـ در کتاب‌فروشی نشر پنجره ـ در میدان شهید قندی ـ در دست‌رس است. 

 

پی‌نوشت:

این آخرین یادداشت کتابلاگ در سال ۸۸ بود. امیدوارم سال جدید برای همه‌ی خواننده‌گان این‌جا و دوستان عزیزم سالی پر از پول، فراغت، و اعصاب راحت باشد تا بتوانند هرچه‌قدر دل‌شان می‌خواهد کتاب بخوانند!

امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 1 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
http://www.ketablog.ir/blogs/blog.php?code=48
دیدگاه‌
<< صفحه بعدی ۰۱ صفحه قبلی >>
این نظر به صورت خصوصی نوشته شده است و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده می باشد.

ثبت نظر
برای ثبت نظر جدید در ارتباط با نوشته فرم زیر را کامل کنید.
وارد کردن مواردی که با علامت v مشخص شده‌اند الزامی است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونیک:
سایت اینترنت:
نظر شما: v
 :artist: :biggrin: :bowl: :cry: :dizzy: :mad: :nono: :pirate: :sad: :shocked: :sick: :smile: :tongue: :uhh: :wacko: :wink: :yinyang:

نظر خصوصی
در صورت انتخاب این گزینه، نظر بصورت خصوصی ثبت خواهد شد و فقط توسط مدیر سایت قابل مشاهده خواهد بود.
تاییدیه: v
برای تایید اطلاعات فرم متن داخل تصویر را مجددا وارد نمایید.

 
نوشته‌های مرتبط

RSS 2.0

javied1364@gmail.com

امکانات
خبرنامه سایت
گزارش‌ها
مطالب سایت
نوشته ها: ۲۸۰
نظرات: ۹۸۳
دنبالکها: ۰
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۲۶۷۵۱۷۹ صفحه
مشاهده امروز: ۶۳۶ صفحه
بیشترین مشاهده:
جمعه - ۴ فروردین ۱۳۹۶
تعداد: ۲۶۶۷۴ صفحه
بازدید همزمان
در حال حاضر: ۴ نفر
بیشترین بازدید همزمان:
چهارشنبه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
تعداد: ۳۶۱ نفر
مراجعه به: